Aktuality

Aktuality 2018-09-27T15:53:39+00:00

Zde uvádíme relevantní informace nejen přímo k projektu Nový fonograf, ale veškeré zajímavé novinky z oblasti vědy zvukových dokumentů a knihovnictví.

Facebook

1 week ago

Nový fonograf

Technické novinky přinášejí problémy (Národní politika, 13. 2. 1891)... ... See MoreSee Less

3 weeks ago

Nový fonograf

„Jsem si stoprocentně jistý, že kdyby se lidé podívali na své půdy, do sklepů, tak by mohli najít nejen korespondenci se Spojenými státy, kde by mohlo být: ‚Posílám ti gramofonovou desku.‘ Rodiny spolu udržovaly kontakt i napříč kontinenty a přeposílali si i desky, tudíž by částečná produkce ze Spojených států mohla být i tady v Česku,“ řekl zakladatel projektu Nový fonograf Filip Šír v reportáži Jana Kaliby o lovci českých nahrávek v USA.
www.irozhlas.cz/kultura/hudba/lovec-zvuku-filip-sir-gramofon-desky-usa-ceskoslovensko_1811271933_mal
... See MoreSee Less

Twitter

Everything you always wanted to know about early Czech recordings...
2nd of May, 19:00 až 20:30 CDT
The Consulate General of the Czech Republic in Chicago and the T. G. Masaryk Czech school cordially invite you to BOHEMIA ON RECORDS – lecture and book presentation by Filip Šír.

Our unique digitization workflow was developed for Czech cultural heritage institutions and its collections. Read more about every step here:
CZ: https://t.co/fLR8eZYWhr
ENG: https://t.co/MZrwyavwYy

This is not your ordinary merch. These custom-made pens by https://t.co/aXsvtFb2L7 have heart, a human touch, and magnificent beauty. We can’t wait to start signing deals and autographing our publications come 2019!

3

Instagram