Tento týden od 7. do 9. listopadu se členové týmu Nového fonografu zúčastní 15. výroční konference BAAC, kterou organizuje Baltic Audiovisual Archival Council (BAAC). Letošní konference se bude konat v Estonském filmovém muzeu v Tallinnu v Estonsku a nebudou na ní chybět zástupci z audiovizuálních archivů po celé Evropě.

Témata bohatého programu konference zahrnují: strukturální data, IIIF pro time-based média, propagace a přístupnost audiovizuálních kolekcí, implementace FADGI návodů a otázky autorských práv.

Filip Šír a Anthony Allen z našeho týmu představí Nový fonograf odpoledne 7. listopadu. Ve své prezentaci otevřou prostor pro diskuzi o budoucnosti digitalizačních projektů a načrtnou typy výzkumu, které budou během pětileté doby projektu aplikovat. Kolegyně Iva Horová a Iva MalinováNárodní technické knihovny ČR se konference také zúčastní. Svůj příspěvek uvedou 8. listopadu odpoledne a představí v něm Virtuální národní fonotéku – iniciativu pro vytvoření sjednocené diskografie všech českých nahrávek a informací o nich.

S počtem víc než dvacet prezentací, které jsou rozdělené do dvou dnů programu, letošní BAAC výroční konference pokryje široké množství hledisek na audiovizuální archivářství, zatímco profesionální návštěvy přinese zúčastněným šanci nahlédnout do pozadí některých klíčových center audiovize v Estonsku. Velice se těšíme na naši účast v tomto bohatém programu a na zapojení se do diskuzí o budoucnosti archivů.

http://www.baacouncil.org/past-events/1480-baac-conference-2018